Alan Adı Kayıt

En İyi Alan Adını Bulun

Alan adınızı bizimle kayıt edin ve güvence altına alın!

com

sadece $13.00/yıl

.net

sadece $14.00/yıl

.org

sadece $13.00/yıl

.biz

sadece $14.90/yıl

.club

sadece $12.90/yıl

.dev

sadece $13.00/yıl

Zaten mükemmel alan adına sahip misin?

Hemen uygun bir barındırma hizmeti alın, zaman kaybetmeyin!

Gözat

İyi bir başlangıç yapın

Fikrinizi hayata geçirmek için harika bir alan adı mı buldunuz? Hemen YediNet güvencesi ile kaydedin ve rakiplerinizden bir adım öne geçerek internet dünyasında siz de yerinizi alın. Ürün ve hizmetlerinizi müşterilerinize ulaştırmanın en iyi yolu iyi bir alan adı ile taçlandırılmış web sayfalarıdır. Kısa ve hatırlanabilir, zengin uzantı seçenekleri en uygun alan adını bulabilir ve hemen ürün hizmetlerinizi tanıtmaya başlayabilirsiniz.

ssl certificate
ssl certificate

Fikriniz var alan adını seçtiniz ancak hayata geçirmek için zamana mı ihtiyacınız var?

Alan adınızı hemen kaydedin ve değerinin artmasını sağlayın. Arama motoru optimizasyonlarını doğrudan etkileyen domain yaşı fikrinizi hayata geçirdiğinizde oldukça önemli bir yol katetmiş olmanızı sağlar. Alan adı sorgulama hizmetimiz ile projenize uygun, kısa ve hatırlanabilir mükemmel bir alan adı bulun ve hemen satın alın.

Optimum maliyet yönetimi

Ücretsiz servislerimizden faydalanarak proje maliyetlerinizi düşürebilir ve alan adınızı en iyi şekilde yönetebilirsiniz. Uzun süreli tescil işlemlerinden ise sonraki yıllardaki yenileme ücretlerinden etkilenmeden sadece işlerinize odaklanabilirsiniz. 1 yıllık mı aldınız? Hiç üzülmeyin uygun yenileme ücretleri ile sonraki yıllarda da YediNet kalitesi ile kesintisiz hizmetlerimizden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

ssl certificate

Alan Adı Fiyat Listesi

Tüm Alan Adları

Uzantı Fiyat / Yıl
.com
$13.00
Yenileme $13.00
.net
$14.00
Yenileme $14.00
.org
$13.00
Yenileme $13.00
.info
$15.00
Yenileme $15.00
.club
$12.90
Yenileme $12.90
.biz
$14.90
Yenileme $14.90
.co
$29.90
Yenileme $29.90
.co.uk
$12.00
Yenileme $12.00
.tv
$35.00
Yenileme $35.00
.com.tr
$10.00
Yenileme $10.00
.web.tr
$8.00
Yenileme $8.00
.gen.tr
$10.00
Yenileme $10.00
.org.tr
$10.00
Yenileme $10.00
.company
$19.90
Yenileme $19.90
.website
$19.90
Yenileme $19.90
.name.tr
$5.00
Yenileme $5.00
.mobi
$4.00
Yenileme $4.00
.site
$8.99
Yenileme $8.99
.center
$19.90
Yenileme $19.90
.xyz
$6.99
Yenileme $6.99
.online
$8.99
Yenileme $8.99
.ltd
$19.90
Yenileme $19.90
.coffee
$30.00
Yenileme $30.00
.bel.tr
$7.00
Yenileme $7.00
.dev
$13.00
Yenileme $13.00
.tech
$9.90
Yenileme $9.90
.de
$15.00
Yenileme $15.00
.nl
$15.00
Yenileme $15.00
.eu
$9.00
Yenileme $9.00
.shop
$35.00
Yenileme $35.00
.net.tr
$10.00
Yenileme $10.00

Hemen 3 Adımda Sitenizi Oluşturun!

www icon

Alan Adınızı Seçin

.com, .com.tr ve diğer birçok alan gibi geniş bir alan adı uzantısını seçin

notepad pen

Hosting Planınızı Seçin

En uygun fiyatlarla en iyi, kaliteli ve hızlı barındırma hizmetini sağlıyoruz

settings icon

Web Siteniz Hazır

Web sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz...

Alan Adınıza Özel E-Mail Oluşturun
Kurumsal Bir Görünüm Kazanın.

info@yedinet.com gibi profesyonel bir e-posta adresi kullanarak müşterilerinize e-posta gönderin. Alan adınıza özel e-posta adresleri eklemek kolaydır ve şirketinize güvenilirlik kazandırır. E-posta seçeneklerimizi inceleyin..

Hemen Başla

SIK SORULAN

SORULAR & CEVAPLARI
01

İhtiyacınız olan barındırma planı, kullandığınız teknolojilere göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, .NET teknolojisiyle hazırlamış olduğunuz ürününüzü yayınlamak için Windows Hosting hizmetlerimizden PHP ile hazırlamış olduğunuz ürününüzü yayınlamak için ise Linux Hosting hizmetlerimizden faydalanmanız gerekmektedir.

Wordpress, Joomla ve E-Ticaret için sunduğumuz hizmetlerimizse kullanabileceğiniz teknolojilerin ihtiyaçları gözetilerek optimize edilmiştir. Bu sebepten dolayı fiyatlandırma, içerik gibi farklılıklara sebep olabilir.

02

Bir web uygulamasının, internet üzerinden, hedeflediği kitleye kolayca ulaşabilmesi için ilk olarak bir alan adına ihtiyacı vardır. Alan adınızı tescil ettirmenin en büyük sebebiyse hedeflediğiniz kitlenizin, yayınlamış olduğunuz web uygulamasına erişimini kolaylaştırma amaçlıdır.

Her alan adı temelde bir IP adresini hedef göstermektedir. Web uygulamanıza erişmek için 195.244.63.15 gibi bir IP adresini ezberlemek yerine, uygulamanıza uygun bir alan adı seçerek hedef kitlenizin aklında kalacak ve kolayca erişebilecekleri bir isimlendirme kullanılmaktadır.

03

Alan adınızı farklı bir firmadan YediNet'te alacağınız barındırma (hosting) hizmetinize yönlendirmeniz için aşağıda belirtilen NS (nameserver) bilgilerini kullanmanız gerekmektedir.

ns1.yedinet.com - ns2.yedinet.com

04
Siparişinizi online ödeme yöntemiyle gerçekleştirmenizle beraber alan adınız yayına alınır. Havale/EFT ile yaptığınız ödeme onayından hemen sonra alan adınız aktifleştirilmektedir.
05

Anahtar kelimelerinizi alan adınızda kullanın

Kısa ve hatırlaması kolay seçimler yapın

Özel karakterler kullanmamaya özen gösterin

Sektörünüze uygun alan adı uzantısı seçin

Benzersiz alan adını seçmek için sorgulama yapın

Uzun süreli tescil işlemi gerçekleştirin

06

Alan adları, TLD adı verilen uzantılarla biter. TLD, alan adındaki son noktadan sonra görünen harflerdir. Örneğin, .com bir TLD'dir. Neyse ki çok çeşitli TLD'ler var ve hatta bir web sitesinin konumunu belirten coğrafi olarak belirli TLD'ler bile var. Bir alan adının maliyeti genellikle TLD'ye bağlı olacaktır.

Dot com alan adları, popülerlik açısından yakından takip eden .org, .net ve .info ile en yaygın olanlardır.

07

Alt alanlar aslında bir web sitesinin, öncelikle web sitesi içeriğini ayırmak ve kategorilere ayırmak için kullanılan uzantılarıdır. Alt alan adının adresi, ana alan adından önce görünür. Örneğin – subdomain.example.com. Web sitenize bir alt alan adı eklemek ücretli değildir ve birçok web barındırma sağlayıcısı sınırsız alt alan adı kullanımına izin verir.

Bir alt etki alanı oluşturarak, aslında kendi bağımsız dizini olarak kullanılabilecek siteniz içinde ayrı bir web sitesi oluşturmuş olursunuz. FTP yoluyla alt etki alanına içerik yüklendiğinde, sitenin dizinlerine ve dosyalarına daha hızlı erişimi kolaylaştırmak için alt etki alanı için yeni bir FTP hesabı oluşturulmalıdır.

08

Hazır olduğunuzda yapmanız gereken ilk şey, YediNet üzerinde bir hesap açmaktır. Kaydolduktan sonra alan adınızı seçmeniz ve kullanılabilir olduğundan emin olmanız gerekir. YediNet, NS sunucularını ve diğer etki alanı özelliklerini düzenlemek için arayüzlerini kullanabilmeniz için size oturum açma bilgilerinizi sağlayabilir.

NS sunucularınız, alan adınızın hangi web sitesini veya sunucuyu temsil ettiğini belirleyecektir. Barındırma hesabınız, etki alanınızı yönlendirmeniz gereken NS sunucularının adlarını içerir. Web barındırma hesabınızın kontrol paneline giriş yaptıktan sonra NS sunucusu bilgilerinizi bulabilir veya YediNet uzman destek ekibinden yardım isteyebilirsiniz.

09

Bir NS sunucusu, yalnızca etki alanı adları ve IP adresleri ile ilgili istek gönderme ve alma göreviyle atanan bir web sunucusudur. Alan adı sunucusunun görevi, IP adresi gibi bir sayıyı alıp tarayıcının adres çubuğuna yazılabilen okunabilir bir terime dönüştürmek veya tam tersidir.

Bilgisayarlar, İnternet adreslerini insanlardan çok farklı şekilde okur. Tüm bilgisayar dili harflerden değil rakamlardan oluşur. Bu nedenle, NS sunucusundan bir kullanıcının bilgisayarına bilgi iletilebilmesi için, DNS'nin alan adının adresine ve anlamına ilişkin bilgileri iletmesi gerekir. Alan adı sistemi, temel olarak dünyanın en büyük veritabanıdır ve diğer tüm veritabanlarından daha fazla istek alır.

10

Alan Adı Sistemi, web tarayıcısının adres çubuğundaki URL'lere dayalı olarak alan adlarının tahsisinden ve trafik yönünden sorumludur. Alan Adı Sistemi, var olan her web sitesi hakkında bilgi içeren dünyanın en büyük veritabanıdır. Şu anda internette 350 milyondan fazla benzersiz aktif alan var.

Web siteleri, sunucularının ve/veya sunucu bölümlerinin IP adresleri ile tanımlanır. Bununla birlikte, bir IP adresi, basit bir ifadeden çok daha zor olan bir sayıdır. Bir web sitesinin IP adresini alan adı olan akılda kalıcı bir ifadeye dönüştürmek için bir DNS sunucusuna ihtiyaç vardır.

11

IP adresleri, bir web sitesini veya bilgisayarı benzersiz şekilde tanımlamak için kullanılır. İnternete bağlı herhangi bir cihaza otomatik olarak bir IP adresi atanır. IP, verilerin internet üzerinden iletildiği uygulama olan İnternet Protokolü anlamına gelir. Bir bilgisayar veya web sunucusu bir ağa bağlandığında, onu ağdaki diğer tüm cihazlardan ayıran bir IP adresi verilir. IP adresi, şu biçimde görünen noktalarla ayrılmış bir sayı dizisidir – 161.28.31.91. Şu anda internete bağlıysanız, size atanmış bir IP adresiniz vardır.

IP adresi, bilgi talebinin nereye gönderileceğini belirlediği için internet iletişimi için çok önemlidir. Örneğin, biri web sitesi sitenizi ziyaret eder ve bir düğmeye tıklarsa, IP adresinden web sunucunuza bilgi gönderilir. Doğru bilgiyi döndürmek için web sunucusunun bilgisayarınızın IP adresini bilmesi gerekir.

12

Park edilmiş alanlar, şu anda site sahibi tarafından kullanılmayan web siteleridir. Park edilmiş alan adlarında genellikle alanın konusuyla ilgili reklamlar bulunur. Örneğin, “parketdomain.com” adında bir alan adınız varsa, o niş veya sektörle ilgili sayfada reklamlarla park edebilirsiniz.

Bir alan adının park edilmesinin iki yolu vardır - ya bir alan adı kayıt şirketi aracılığıyla bir alan sahibi tarafından ya da varsayılan olarak. Bir alan adını ilk satın aldığınızda, alan adı kayıt şirketi tarafından otomatik olarak park edilir. Örneğin, YediNet'den bir alan adı satın alsaydınız, siz siteye içerik yerleştirene kadar alan adı YediNet tarafından otomatik olarak park edilir.

Kişisel ya da firmanızın internet sitesi için Bulut Barındırma tecrübesine sahip olun!

Hemen Başlayın