Filtreler

YediNet

Filtreler, belli başlı maillerin, engellenmesine neden olurlar. Filtreler evrenseldir; bu da belirli bir mail hesabu için filtreler olmayacağı anlamına gelir. Filtre oluşturmak için, öncelikle kontrol panelinden “E-Mail Menu“yü görüntüleyiniz. Sonda “Filters” ikonuna basınız.

İlk seçenek, belirli bir mail adresinden gelen mailleri engellemenizi sağlar. Buraya mail almak istemediğiniz adresi yazınız ve “Block” tuşuna basınız.

İkinci seçenek, belli bir alan adından(domain) gelen mailleri engellemenizi sağlar. Alan adını  giriniz (www kullanmayın) ve “Block”a basınız.

Belirli bir kelimeyi barındıran mailleri engelleyebilirsiniz. Bu kelimeyi girin ve “Block” tuşuna basınız. Bu özellik, hem e-mail konusu hem de metni içinde istenmeyen kelimeleri fark edince, maili engeller.

İsterseniz, almak istediğiniz en büyük mail boyutunu da buradan belirleyebilirsiniz. Örneğin, 3000 Kb yazın ve “Block” tuşuna basınız.

Adult fitler (yetişkin filtresi) “Enable” tuşuna basılarak açılıp kapatılabilir. Yetişkin filtresi, en gelen cümleleri, kelimeleri ve adresleri engelleyecektir.